Odśwież wygląd swojego eM

Odśwież wygląd swojego eM

Jeszcze kilka lat temu, wstępując do niejednego polskiego domu, mogliśmy podziwiać ten sam trend opierający się na wykładzinach PCV, glazurze i terakocie, a także przestronnie rozciągniętej drewnianej boazerii. Sektor ten był niegdyś niezwykle ubogi, bynajmniej w polskich stronach. Nie mniej jednak miało to istotny wpływ na monogamię czołową w wielu nieruchomościach. Poza tym ideologia również była nieco inna i ludzie nie dążyli aż tak za istnieniem w czołówce najbardziej nowoczesnych. W wielu sytuacjach te starodawne wykończenia do dziś funkcjonują w wielu lokalach, przez co jedyne co można im zarzucić to, że oprócz niezbyt szałowego wyglądu, przynajmniej ich trwałość nie zawiodła. Chociaż współcześnie nie walczymy tylko o trwałość, ale próbujemy łączyć z sobą jak największą ilość pozytywnych aspektów.

Coraz bardziej zmierzamy w kierunku doskonałości. Nie tylko zmieniliśmy sposób jedzenia i sposób życia, ale modernizacje poszły zdecydowanie dalej i uderzają w każdą z naszych sfer własnych. Od dłuższego czasu awangardowość każdego dnia wkrada się do naszych mieszkań i dobieramy raczej wzory proste, bardziej designerskie i odchodzimy od miernych struktur. Jeżeli chodzi o tony przeważające w naszych mieszkaniach to w tym roku bezdyskusyjnym trendem jest przybliżenie się do barw ziemi. Szeroko stosowane będą także rozmaitego rodzaju pastelowe kolory, które jeszcze nie odchodzą do lamusa. Dla bardziej wymagających istnieją te z nutą bardziej wyraźnych odcieni, ale to już bardziej tyczy się entuzjastów wnętrz w stylu etnicznym.


W tym roku swoje rewelacyjne zastosowanie może znaleźć korkowa ściana, która nie dosyć, że ukazuje się być nadzwyczaj pożyteczna to także znacznie ociepli nasze nowe wnętrze. Wszystkie style idą także w kierunku naszych sypialni. Powinniśmy wnieść do nich znacznie więcej elegancji, choćby przez estetyczny, tapicerowany zagłówek, który kiedyś był ozdobą stosowaną raczej w hotelowym zaciszu, aniżeli w naszych własnych sypialniach. Dla poniektórych absolutnym przebojem przejawiło się wdrożenie do naszych pomieszczeń rękodzieła. Ceramika, piękne wzory i ciepłe barwy dobrze ocieplą nowoczesny chłód, a także przyniosą spokój i wyciszenie naszej duszy. O ile kiedyś mieszanie jasnego drewna z pastelami zawładnęło naszymi sercami, o tyle w tym roku stosujmy ciemniejsze barwy, zestawiane przykładowo z ciemną zielenią, dzięki czemu nasze wnętrze pokaże swój charakter i odda nasz cały charakterek.

Warto wspomnieć o tym, iż zwyczaje aranżacyjne zmieniają się jak w kalejdoskopie, dobrze więc decydować się na bardziej banalne rozwiązania, albo te które są ściśle powiązane z naszym stylem i tym co nam w duszy gra, ponieważ zwykle nie urządzamy remontu mieszkania co roku.